Loading, Please wait!!

بروکر چیست

plagiarism check free

Work composing is actually a process granted via the academics to be sure that their very own learners do not lag guiding anybody around ability improvement assignment writing service.

بروکر چیست

بروکر شخص یا شرکتی است که به عنوان واسط بین خریدار و فروشنده ایفای نقش می کند .

بروکر تنها در بازار اقتصادی معنا ندارد بلکه در بازار املاک و مستغلات، بازار کالا، بازار هنر و… نیز وجود دارد .

در بازار فارکس بروکر به کسی گفته می شود که به عنوان واسطه بین بانک ها عمل می کند که خریدار و فروشنده را به هم ربط می دهد و از معامله دو طرف کمیسیونی به آن از یک طرف یا هر دو طرف می رسد .

بروکر بودن چه ساز و کاری دارد؟

معمولا بروکر ها کمیسیون دریافت می کنند که آن کمیسیون درصدی از خرید یا قیمت فروش مشتریان است؛ اگر چه ممکن است بعضی یک مبلغ  ثابت هم جدای از مبلغ درصدی، دریافت کنند . 

انواع  بروکر

انواع مختلفی بروکر در دنیای اقتصاد وجود دارد .

برای مثال بروکر کالا متخصص در زمینه  مبادله کالا است . 

بروکرها یکی از مهم ترین دسته افراد در بازار هستند چرا که فروشنده و خریدار را به هم مرتبط می کنند و بنابراین نقدینگی و بهره وری را در بازار به وجود می آورند . 

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که استفاده از یک بروکر برای انجام یک معامله یا به عنوان مشاور و واسطه هزینه زیادی می تواند داشته باشد . 

سود بروکر در چیست  

خوب این سوال پیش می آید که این کار چه نفعی برای بروکرها دارد؟ جواب ساده است

آنها برای هر خرید و فروش سطح ثابتی سود از ما دریافت میکنند . 

برای فهم مطلب مثال صرافی را میزنم . 

شما وقتی از یک صرافی مثلا دلار بخواهید میگوید قیمت خرید ۱۲۵۰۰ تومان است و قیمت فروش ۱۳۰۰۰ تومان میباشد .  خوب بروکرها هم ازهمین اختلاف قیمت خرید و فروش سود میبرند .

 انتخاب بروکر

اسپرد بروکر مورد نظر بر روی جفت ارزهای مختلف مناسب باشد

روشهای دریافت و پرداخت پول مانند امکان دریافت و پرداخت پول از طریق حسابهای الکترونیکی و بانکی

امکان افتتاح حساب واقعی با سرمایه پیش بینی شده اولیه ما ( برخی بروکرها برای افتتاح حساب حداقل سرمایه ای را در نظر میگیرند که ممکن است با مبلغ مورد نظر ما برای افتتاح حساب واقعی تناسب نداشته باشد)

اعتباری که بروکر برای انجام معاملات به ما می دهد

امکان  انجام معامله  بر روی جفت ارزهای مختلف وهمچنین امکان انجام معامله در بازارهای مالی و بازار فلزات

پاسخگویی مناسب بروکر در مواقع لزوم و رفع مشکلات احتمالی

در بازار فارکس امکان معاملات مجازی وجود دارد به اینصورت که تازه واردها میتوانند ابتدا با افتتاح یک حساب مجازی اقدام به انجام معامله بکنند افتتاح حساب دمو به ما کمک میکند تا علاوه بر آشنایی اولیه با نحوه کار کردن با نرم افزار بتوانیم استراتژیها و آموخته های خود را در این حساب آزمایش کنیم .

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که میتواند در رسیدن به موفقیت در حساب واقعی موثر باشد این است که حتما به نحوی در حساب دمو رفتار کنیم که می بایست در حساب واقعی رفتار کنیم به عنوان مثال رعایت مواردی مانند اصول مدیریت سرمایه و اصول روانشناسی بازار می تواند زمان رسیدن به موفقیت در حساب ریل را کاهش دهد و از تحمل زیانهای مادی و معنوی جهت کسب تجربه ما را مصون نگاه دارد بنابراین توصیه میشود تا در هنگام معامله در حساب دمو شرایط را به گونه ای تصور کنیم که گویی در حساب ریل هستیم و از انجام معاملات با ریسکهایی که ممکن به از بین رفتن سرمایه ما منجر شود خودداری کنیم .